Ders Videoları TIKLA
Kitap Cevapları TIKLA
Sevcan Uğurlu

Yıllar Sonra Sarah Jio

Sevcan Uğurlu
8 Şubat 1978 doğumlu 3 çocuk annesi olan ünlü Amerikalı yazar Sarah Jio, kitapları gibi kendisi de çok güzel bir bayan. Sarah Jio, sadece kitapları değil, Amerika’da farklı gazete ve dergilerde yazmış olduğu makale ve köşe yazılarıyla da tanınmaktadır.
Birçok romana imza atan ve özellikle romantik aşk romanları ile tanınan yazar, en büyük patlamasını Mart Menekşeleri isimli romanı ile yaptı. Amerika’da ve ülkemizde en çok satanlar listesinde yer alan ve 27 ülkede birçok dile çevrilerek farklı ülkelerde de çok satan romanları sayesinde büyük üne kavuştu. 
Yazarın bir hayranı olarak tüm kitaplarını severek hem de her kitabını bir iki gün içinde okuyup bitirdim. Oldukça akıcı sade, anlaşılır, insanı yormayan bir kalemi var. Her sayfada merak içinde kalıyorsunuz ve bir de bakmışsınız ki kitabın sonuna gelivermişsiniz. Özellikle de Böğürtlen Kışı, Gündüz Sefası ve Yağmur Sonrası kitapları beni çok etkiledi. Sanki olaylar başıma geliyor gibi hikayelerin içinde buluverdim kendimi. Hele ki Böğürtlen Kışı’nı okurken gözlerim dolu dolu oldu ve kalbimde derin sancılar hissettim.
Konu olarak da gençlere, özelikle de bayanlara hitap eden romantik türde yazan Sarah ile 09/11/2015 Pazar günü Tüyap kitap fuarında tanışma,konuşma ve imzasını alma fırsatını yakaldım. Oldukça kibar ve tatlı dilli birisi olduğuna bir kez de canlı olarak şahit oldum. Kendisine koyu bir hayranlık beslediğimi belirterek nasıl bu kadar üretken, yaratıcı ve akıcı kitaplar yazabiliyorsunuz, size çok özeniyorum dediğimde yanıtı şu oldu: “Aslında bir anda aklıma geliyor yazacağım olaylar, satırlar aniden bir park yürüyüşünde, bir deniz kenarında, alış veriş merkezini turlarken hatta çocuklarımı okula bırakırken ya da onları okuldan alırken  şekilleniveriyor. Düşünmeyi,yazmayı seviyorum. Bu hayat tarzım.”
Sarah Jio Romanları / Kitapları
Yeşil Deniz Kabuğu – 2015
The Look of Love – Agapi Ölümsüz Aşk – 2015
Goodnight June – Elveda Haziran – 2015
Morning Glory – Gündüzsefası – 2014
The Last Camellia – Son Kamelya
Blackberry Winter – Böğürtlen Kışı
The Bungalow – Yağmur Sonrası
Violets of March – Mart Menekşeleri
Sevcan UĞURLU

İlgili Aramalar: Sevcan Uğurlu, Sevcan Uğurlu Misafir Yazar, Sevcan Uğurlu Öğretmen, Sevcan Uğurlu Yazıları, Sarah Jio Kimdir?, Sarah Jio Kitapları, Sarah Jio Romanları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close