Ayhan Kuş

Ayhan Kuş Takoz Filmi

Daha Nice Yıldızlara

DAHA NİCE YILDIZLARA 
Takoz adlı kısa filmim hayatın rutin gidişine karşı koymak isteyen, koyun olmamak için çaba gösteren, kendini geliştirmek isteyen,sanatçı kişiliğe bürünmek aşamasında olan, hafif kırık bazı çocuklarımın, öğrencilerimin hikayesi aslında. Bu çocuklar amatör ruhla, istekle oynadılar bu oyunda.Farklı olmak ve yaratıcı olmanın zevkini tattılar.Defalarca yaptığımız sahne çekimlerinde en son aşamaya gelindiğinde filmi parça parça izlerken filmin ne kadar değiştiğine inanamadılar ilkönce.Sonra alıştılar.Sonra ün kavramını tattılar. 
Şiir ve hikaye yazan, tiyatro oynayan, filmde rol yapan, önemli gün ve haftalarda programda yer almaktan kaçmayan çocukların değiştiğini görenlerden olma şerefine ermek harikadır. Narin kişiliklerinin pozitif yönde değiştiğini görmek inanılmazdır. Agresif, hiperaktif, huysuz, bıkkın, umutsuz, neşesiz kısacası tüm olumsuzluklardan birer parça edinmiş çocuklar olarak bilinirken içlerindeki melekleri görmek biz etkinlik yapan öğretmenlere daha çok nasip oluyor. Bu öğretmenler kategorisinde sadece edebiyatçılar yok…Resim, müzik, beden öğretmenleri de öyle… (Tüm edebiyat, resim, müzik, beden eğitimi öğretmenlerini kastetmiyorum!)Diğer branşlardaki öğretmenler içinde bizlerden daha çok çabalayanlar da azımsanmayacak kadar çoklar. Matematik öğretmeni havacılıkta, tarih öğretmeni satrançta… Yıllar içinde güreşte ülkemizi temsil ederken(ki sanırım birinci olmuştu) antrenmanlardan dolayı okula gelemeyen öğrencinin devamsızlıktan ve yazılılara girememekten dolayı kaldığını, tiyatronun son genel provasında tiyatrodaki görevli öğrencileri derse çağıran öğretmeni, etkinlik yapması beni ilgilendirmez, notu neyse o diyen onlarcasını; onları sürüden ayrıldığı için, koyun olmak istemedikleri için eleştirenleri, yıldızları pat pat diye parmaklarıyla büyük bir zevkle sıkıp patlatıp yok eden hasta ruhları da tanıdım. 
Bu ülkenin farklı düşünen, bakan ve yaratıcı insanlara ihtiyacı var. O insanlar ülkemizi kalkındıracak. "Bu kısa filmin konusu nedir ,bahsetmemişsiniz hiç…" diye sormayı düşünmeyin bile lütfen.

İlgili Aramalar: ayhan kuş, ayhan kuş öğretmen, ayhan kuş meb, ayhan kuş takoz filmi, ayhan kuş filmleri, ayhan kuş videoları, ayhan kuş kimdir, ayhan kuş muğla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close