Ümit Atasagun

Bizi Bekliyorlar!

Hiç düşündünüz mü? Sanat var olalı beri ne çok insan üretimde bulundu, binlerce kitap yazıldı…
Şiirler resimler en çokta şarkılar hatta bazıları dudaklarınıza yerleşiverdi. Hepimizin hayatlarımızda izler bırakan kitaplar, şiirler şarkılar mutlaka vardır, olmalıdır da zaten, ama hala pek çok sanatsal üretim bizim onları keşfetmemizi bekliyor, dinleyince çok hayran kalacağımız güzel parçalar, defalarca okumaktan keyif alacağımız kitaplar, bu beni anlatıyor diyebileceğimiz şiirler keşfedilmeyi bekliyor. Nedense kendimizi iyi hissettirecek sanatsal üretimlere anlaşılmaz bir şekilde sırtımızı çeviriyoruz, oysa onlar bizim onları keşfetmemizi bekliyorlar.
Birde birbirimize yabancılaşmanın kahredici yalnızlığını yaşıyoruz ve bu yalnızlığımız gittikçe derinleşiyor, bizi olduğumuz gibi kabul ederek kucaklayacak kollar bizi bekliyor, keyifli sohbetler, güler yüzlü samimi sıcak paylaşımlar bizi bekliyor, bizim öncelikle güven problemini çözmemiz gerek, kimseye güvenemiyoruz kimse de bize güvenemiyor zaten! İyi ki’yle başlayan cümleler bizim onları söylememizi bekliyor, keşkeler azalmayı bekliyor dudaklarımızda.
Adını ve nerede oturduğunu bilmediğimiz yakın komşularımız,  bizim onları keşfetmemizi bekliyor, evimiz misafirlerimizin bırakacağı izlerin artmasını bekliyor, ertelemeler, vazgeçmeler hayatımızda o kadar çoğaldı ki, duyarsızlıklarımız var birde o kahrolası duyarsızlıklarımız savaşların, açlığın pençesindeki annesiz ve babasız çocuklar umurumuzda değil düşünceleri yüzünden ötekileştirilen insanların derin acıları umurumuzda değil oysa hepsi bizim onları anlamamızı bekliyorlar.
Kanımızı bekleyen insanlar var! Organlarımızı bekleyen insanlar var! Öylesine bencilleşmişiz ki organ bağışlamanın ne kadar önemli bir davranış olduğunun farkında değiliz, bu insanlar bizi bekliyorlar. Kişisel haklarımız bizim onları bilmemizi ve kullanmamızı bekliyorlar, bilmiyoruz hadi itiraf edelim kişisel haklarımızı bilmiyoruz, organ bağışı nasıl yapılır nereye yapılır onu da bilmiyoruz.
Birde sevgi fakiriyiz, olumsuz duygularımızı dışa yansıtmaktan utanmıyoruz ama nedense sevgimizi ifade etmek, bunu paylaşmak hala çok ayıp geliyor bize oysa coşku dolu sevgiler yaşanmak ve paylaşılmak için bizi bekliyorlar.
Huzurevlerine bıraktığımız ebeveynimiz hiç değilse özel günlerde bizim onları ziyaret etmemizi bekliyor.
İşin tuhaf tarafı bizi bekleyen bunca güzel değerlerin farkında olmadan ömrümüzü tüketiyoruz, hem tükeniyor hem tüketiyoruz, kızgınlıklar, öfkeler boş vermeler ve daha neler bizi iyice köreltmiş duyarsızlaştırmış, Zaman daralıyor hem de hızla ve acımasızca. Bir silkinin bir toparlanın bir kendinize gelin ve lütfen sizi bekleyen her şeyi içinizde sorgulayın ve bir an önce sizi bekleyen değerlere kavuşun. Yeniden başlayın yenilenin çok geç olmadan kendinize gelin. Sizi bekleyen her güzel şeye çabucak kavuşmanız umuduyla…

İlgili Aramalar: Ümit Özöney İyi bizi bekliyorlar?, Ümit Özöney Yazıları, Ümit Özöney Tüm Yazıları, Ümit Özöney Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Göz Atın

Close
Close