Açık Lis-e

Muğla Gökova Adile Mermerci Ç.P. Lisesi

Halikarnas Balıkçısı şöyle der GÖKOVA için:
Roma’yı gör de öl,
Gökova’yı gör de yaşa…
Bazı yerler vardır, adım attığımız ilk dakikada sarar sarmalar bizi. Sanki orada yaşamışızdır hep,  sanki oralıyızdır, sanki hiç geri dönmeyecek hiç ayrılmayacağızdır oradan. O coğrafyanın insanıyızdır. Sırtını Sakar Dağları’na dayamış, Ege Denizi’ni olabildiğine kucaklamış Gökova’da böyle bir yerdir işte. Daha ilk defa kente adımınızı attığınızda Gökovalısınızdır artık, dönüş yoktur, yarın yoktur, zaman diye bir kavram yoktur.
Gökova’ya ulaşmak öyle kolay değildir vesselam. Kışın ortaya çıkmak için nazlanan güneş gibidir Gökova. Muğla’dan Gökova’ya karayolu ile geliyorsanız önce Sakar Dağları’nı aşmanız gerekir. Sakar Tepesi’ne çıktığınızda yapacağınız tek şey, Gökova Körfezi’ne doğru kıvrıla kıvrıla inerken; kendinizi körfezin, yeşilin ve mavinin muhteşem dansının ritmine bırakmaktır.
Gökova Körfez’inin ve Sakin Kent Akyaka’nın cennet doğasının hemen yanı başında yer alan okulumuz farklı bina yapısı, öğrenciye yaklaşımı ve (elinden geldiği kadarıyla ) üretimleri açısından gün geçtikçe üzerine koyarak büyüyen bir okul.

İlgili Aramalar: Açık Lise,
Açık Lis-e, Muğla Gökova Adile Mermerci Ç.P. Lisesi, Muğla Gökova Adile Mermerci Çok Programlı Lisesi, Muğla Gökova Adile Mermerci Ç.P. Lisesi üretimleri, Muğla Gökova Adile Mermerci Ç.P. Lisesi projeleri, Muğla Gökova Adile Mermerci Çok Programlı Lisesi hakkında bilgi, Gökova Adile Mermerci Çok Programlı Lisesi,Tunay Devrim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close