Açık Lis-e

Tekirdağ Malkara Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Okulumuzun kaba inşaatı Bakanlığımızın tek tip projesine uygun olarak Çakal Çiftliğinin Ali Şafak ile Hatice Şafak’ın kızı Hüsniye Hanım’ın 07.10.1978 tarihinde vefatından sonra tüm malvarlığını okulun yapılması için bağışlaması nedeniyle Hüsniye Hanım’ın terekesinde görev yapan evlatlığı İrfan MACAR ve iki avukat tarafından yaptırılmış ve Bakanlığımıza devredilmiştir.

Milli Eğitime teslim edilen okulumuz bakanlık tarafından tahsis edilen ödenek ile 27122 m2 üzerinde 2328 m2 kullanım alanı olan 24740 m2 arsa olarak hizmete girmiştir.

1990 yılında tamamlanan okulumuzun resmi açılışı 07.06.1991 Cuma günü zamanın Milli Eğitim Bakanı Avni AKYOL tarafından yapılmıştır.

Şu anda okulumuz, Anadolu Teknik Lisesinde Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı, Teknik Lisede Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı ve Bilişim Teknolojisi Alanı Endüstri Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı ve Mobilya ve İç Mekan Tasarım Teknolojileri Alanı Makine Teknolojileri olmak üzere eğitim öğretime devam etmektedir.

ROBOT YARIŞMASI>>>

ATLETİZM YARIŞMASI>>>

AMATÖR SPOR HAFTASI>>>

TEKİRDAĞ OKUL VOLEYBOL MÜSABAKALARI>>>

İlgili Aramalar: Açık Lise,
Açık Lis-e,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Projeleri,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi üretimler,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarihçesi,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kuruluşu,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi nerde,
Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi malkara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close