Ders Videoları TIKLA
Kitap Cevapları TIKLA
Genel

Hayatta Ne Varsa…


Hayatta Ne Varsa…

Edebiyat, sinema, spor, resim, müzik, kültürel miraslarımız ve mizahın bir araya geldiği bir kolaj sunuyoruz sizlere. Ayda bir yenilenecek olan bu sunumun içinde bu saydığım alanların her birinden bir parça bulabilirsiniz.

Edebiyat alanında her ay bir üstadın hayatını ve eserlerini tanıtıyoruz. Ünlü isimlerin seslendirdiği şiirleri de dinlemeniz mümkün.

Sinemada akıllarda yer etmiş, hafızalardan silinmeyen ünlü Türk filmlerinin afişleri, öyküleri ve bu filmlerden bazı kareler yer alıyor.

Spor alanında ise ünlü futbolcuların ilginç hikayeleri, onların hayatlarına ve mesleklerine ilişkin bazı anektodlarla buluşturuyoruz sizleri.

Resimde ise paha biçilemeyen tablolarıyla günümüze kadar ulaşmış olan ünlü ressamların yaşam öyküleri, bu sıra dışı yaşamın eserlerine nasıl yansıdığı ve eşsiz eserlerin fotoğrafları çıkacak karşınıza.

Müzik bölümümüzde günümüzdeki birçok sanatçıya hoca olabilmiş, müziğe gönül vermiş, tınılarını duyduğumuzda deyim yerindeyse ‘kulağımızın pasını silen’ müzik üstatlarının yaşamları, eserleri ve sanatından kesitler karşılayacak sizleri.

Kültürel miraslarımız bölümünde ülkemizde bulunup UNESCO Dünya Mirasları listesine giren önemli doğal güzelliklerimiz, tarihi değerlerimiz ve eşsiz yapılarımızdan birini tanıtacağız her ay.

Mizah bölümümüzde  ilginç karikatürlerden bir demet sunup yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakmak istiyoruz.

Her ay yenilenecek olan bu sununun izleyenlere bir şeyler katması dileğiyle…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close