Yazarlarımız

Baise Kamar

Baise Kamar

80’li yılların ortalarında bir yaz günü serhad şehri Edirne’de doğdum. Üç çocuklu bir ailenin en büyüyüğüm. Ablayım ben ve kişiliğim hep bu sıfat üzerine kurulmuş. Korumacı, sahiplenici, biraz kırılgan biraz alıngan; ama seven, sevdiğini belli edemeyen. Kuralları olan ve buna göre yaşamını şekillendiren.
90’lı yıllarda sokakta koşuşturan, ip atlayan, top oynayan, yaramazlıklar yapan, akşamın geç saatlerine kadar oyuna doymayan mutlu bir çocukluk yaşadım.
İlköğrenimimi tamamladıktan sonra liseyi, hayatıma dostluk, arkadaşlık, öğretmenlik kavramlarını yerleştiren yer, Edirne Lisesi gibi ulu bir çınarın gölgesinde geçirdim.
Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra çeşitli dershanelerde çalıştım, kurs yerlerinde Hızlı Okuma Eğitmenliği yaptım. Tezsiz Yüksek Lisansımı yine aynı üniversitede yaptıktan sonra öğretmenlik artık hayalim değil gerçeğim oldu.
Öğrencilik yıllarımda sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştım. Burada gördüğüm hayatlar, tanıdığım insanlar hayata farklı bir pencereden bakmamı sağladı. Üniversitenin bana kattığı en güzel şey kitap okuma alışkanlığı. Kitap okumayınca rahat olamayan BEN, okuyunca oradaki hayatların sorunlarından etkilenip bunalıma giren BEN’e dönüşüyor. Yazma hevesim, buna olan inancım ise düşüncelerimin taşma isteği duymasından kaynaklanıyor.
Öğretmenliğe birçok ilki yaşadığım, hala “bizim okul” diye anlattığım Malkara Hüsniye Hanım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde başladım. Şu an İpsala Şehit Er Mustafa Aydın Çok Programlı Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Göz Atın

Close
Close