26 Mart Pazar 2017
Ana Sayfa / Güncel Konular / Çocukların Dünyasında Deyimler ve Atasözleri

Çocukların Dünyasında Deyimler ve Atasözleri

Çocukların Hayal Dünyası

Çocukların hayal dünyası sınırsız, özgür ve rengârenktir. Hayal güçleri o kadar faaldir ki, bazı zamanlar gerçek ile gerçek olmayanı ayırt edemezler, hiçbir şey çocuklara imkânsız görünmez. Onlar biz yetişkinlerin göremediği birçok şeyi farklı görür. Bizim bakış açımızdan farklı bir bakış açısına sahiptirler.
Çocukların deyimleri ve atasözlerini bu kadar yaratıcı, farklı ve özgün yorumlayacağı ve bunu kağıda resmedebileceğini daha önce tahmin etmemiştik. Mesela “göz bebeği” deyiminin” çok sevilen, önem verilen kimseler için kullanıldığını; “eli ağır” deyiminin yavaş iş gören, ağırelli kimseler için kullanıldığını; “dolap çevirmek” deyiminin hile, düzen ve dalavere ile iş yapmak olduğunu biliyoruz da acaba çocukların gözünden bu ve vb. deyimler hangi anlamlara geliyor.
İşte "TÜZDER Üstün Zekalılar Derneği"nin yayımladığı, Akif Seven ve öğrencilerinin hazırladığı "Çocukların gözünden atasözleri ve deyimler." adlı çalışmayı sizinle paylaşmak istedik.
Resimlerin sizi şaşırtacağını, gülümseteceğini ve içinizdeki çocuğa sesleneceğini tahmin ediyor, kağıt üstünki saf, temiz ve sıcacık renklerle sizi baş başa bırakıyoruz.  


İlgili Aramalar: atasözleri ve deyimler, çocukların gözünden atasözleri ve deyimler, çocukların hayal dünyası, atasözleri ve deyimler resimli, bir çocuğun hayal dünyası, çocukların dünyasında deyimler ve atasözleri

İlginizi Çekebilir

Yeni Dönem Dergisi

Uzun süredir her alanda başlayan geriye doğru gidişin acısını, sancısını duyanların başında hiç kuşkusuz sanatçılar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir